Температура, сухий кашель та утруднене дихання – головні симптоми коронавірусу

В час карантину в країні, медики наголошують на головних заходах, яких необхідно дотримуватись, щоб убезпечити себе від зараження коронавірусом.

Трускавець онлайн завітав до Трускавецької міської лікарні, щоб дізнатись, чи готовий головний медичний заклад міста-курорту до боротьби з коронавірусом та що потрібно знати, аби уберегти себе та рідних від зараження.

“Насправді багато хворих одужують і навіть не здогадуться про те, що вони були хворі коронавірусом. 80% заражених переносять хворобу доволі легко, в 15% можливі ускладнення. Лише 5% заражених коронавірусом людей мають важкі ускладнення, що потребують реанімаційних заходів. Найбільш вразлива категорія населення – це старші люди (від 60-ти років). Рівень смертності при коронавірусі становить 2-4%, в той час, як при звичайному грипі смертність становить 1,5-2%.

Наша лікарня готова виявляти коронавірус, в разі підозри на зараження ним наших пацієнтів.  Найважливіше – розуміти, що приводів для паніки немає. Ми закупили індивідуальні засоби безпеки для наших працівників. Ми забезпечені дистанційними термометрами. Очікуємо додаткову партію тестів для виявлення грипу А та Б. В четвер, 26 березня, має прибути партія тестів на коронавірус.

МОЗ не доставляє нам таких тестів. Але для того, щоб зняти ажіотаж та паніку ми самі, коштом лікарні, закуповуємо ці тести. Щоб наші пацієнти могли зробити його, при підозрі на коронавірус і, відповідно, знати, потрібні якісь методи ізоляції чи ні” – наголошує заступник головного лікаря Трускавецької міської лікарні з поліклінічної роботи Руслан Пономаренко.

Наразі жодного випадку підозри зараження коронавірусом в місті не було. Серед пацієнтів паніки немає, але заходи безпеки в лікарні проводять щоденно та ретельно.

“При вході в поліклінічне відділення людям безконтактно вимірюють температуру. Біля реєстратури є дезінфектор для рук та маски. Якщо хтось кашляє, – одягає маску. У відділенні кожних півгодини проводять дезинфекцію дверних ручок. Люди приходять по запису, черг немає. А якщо раптом хтось помічає в себе підозрілі симптоми, а це сухий кашель, підвищена температура тіла та утруднення дихання, не потрібно йти в лікарню. Треба, в першу чергу, зателефонувати своєму сімейному лікарю! Лікар в телефонному режимі проконсультує вас і виїде до вас та проведе обстеження на дому” – інформує завідуваюча відділенням первинної медичної допомоги Трускавецької міської лікарні Надія Рибак. 

Також медики наголошують на необхідності дотримання основних заходів профілактики. Це уникнення масових скупчень людей, мінімальна дистанція між перехожими на вулиці – 1-1,5 метри, миття рук з милом упродовж 20-30 секунд та користування антисептиком.

Ніна Федько