Через карантин та податкові пільги бюджет Трускавця втратить 16 млн

Через запроваджений в країні карантин, верховна влада України прийняла рішення зменшити податкове навантаження на бізнес, скасувавши на два місяці земельний податок та податок на нерухомість. Полегшити життя бізнесу, на час економічного застою в країні, вирішили за рахунок місцевих бюджетів.

У Трускавці, у зв’язку з прийнятими змінами, місцевий бюджет за приблизними підрахунками недоотримає близько 16 мільйонів гривень впродовж лише двох місяців – березня та квітня.

Про це під час позачергової сесії міської ради доповів начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

У зв’язку з різким зменшенням надходжень, потрібно буде переглядати і видаткову частину бюджету. Зокрема було прийняте рішення про зменшенням видатків, скасуваши премії та надбавки працівникам МР та іншим бюджетним установам міста. Цілком можливо, що зменшення надходжень до бюджету може потягнути за собою відкладення певних ремонтних робіт в житлово-комунальній сфері міста.

Б’ють на сполох і підприємці. Чимало з них уже зачинили свої заклади, хтось зробить це завтра. Для Трускавця, як для курортного міста, карантинні заходи будуть вкрай болючими. Такий складний період може тривати як мінімум до кінця квітня. Хоч наразі прогнозувати точно подальший розвиток подій ніхто не береться.

Наразі міська рада пішла назустріч тим підприємцям, які орендують комунальне майно, але в час карантину не провадитимуть жодної господарської діяльності. Було вирішено на ці три тижні скасувати для підприємців орендну плату.