Міністр охорони здоров’я закликає до введення надзвичайного стану

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець закликає Верховну Раду проголосувати за надзвичайний в Україні. 

«Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець закликав народних депутатів проявити силу волі, не боятися, а заради порятунку українців зібратися і проголосувати за введення надзвичайного стану», – повідомили в МОЗ.

У Міністерстві також додали, що всі депутати повинні пройти експрес-тестування на коронавірус.

Натомість екс-глава держави Петро Порошенко наголосив, що запровадження надзвичайного стану, ще й у неконституційний спосіб, навряд чи зможе зупинити поширення коронавірусу. При цьому режим надзвичайного стану завдасть нищівного удару по економіці країни, яка уже перебуває у глибокій кризі..

“Надзвичайний стан – це комендантська година, цензура, продовольчі картки – навряд чи вже зупинить вірус. А от економіку – покладе остаточно, доведе до стану клінічної смерті. І у нас врешті-решт забракне ресурсів на боротьбу з корона- та іншими вірусами, на зарплати, пенсії тощо. А влади у цього президента і так вдосталь – набагато більше, ніж у будь-кого з попередників”, – зазначив Порошенко.

Сьогодні відбувається погоджувальна нарада. А вже завтра, 24 березня, Верховна рада може зібратись на позачергове засідання. За законом пропозицію щодо запровадження надзвичайного стану мала б подавати РНБО, однак в випадку пандемії це можуть зробити через уряд.