Допомагають лікарні, аби вона змогла рятувати хворих

Стебницька інфекційна лікарня продовжує підготовку до екстреної роботи у випадку спалаху коронавірусної інфекції в регіоні. До підтримки лікарні долучаються міста-сусіди та навіть небайдужі підприємці. 

Нагадаю, медзаклад внесений в число резервних лікарень, які прийматимуть людей, хворих на COVID-19.

Забезпечення Стебницької лікарні медичними засобами наразі далеке від ідеального. На сьогоднішній день, при потребі, 80 пацієнтів зможуть дихати киснем, лише 10 із них – апаратом штучної вентиляції легень.

Держава, однак, переклала обов’язки щодо підтримки лікарень, які боротимуться з COVID-19, на місцеві бюджети.

Важливість якісного матеріально-технічного забезпечення лікарні, розуміють на сьогоднішній день усі. Тому лікарні взялись допомагати не лише сусідні міста, але й підприємці.

“У нашій районній інфекційній лікарні 250 чол. персоналу. Їм було видано 45 одноразових комплектів протичумних комплектів і навіть не мінімум лікарських засобів і засобів захисту. Бракує всього. Не хочу писати дуже довгий медичний перелік, в кінці якого мило і туалетний папір. Тому Медики звернулись до всіх Благодійних організацій. Відгукнулись майже всі. І хто чим може тим допомагає. Лікарі вже купили самостійно 90 комплектів протичумних костюмів.
Рух Підприємців
#Safe ФОП Трускавець прийняв рішення не бути байдужим до нашої спільної біди і прийняти участь в допомозі лікарям.
Три Підприємці відгукнулись в перший день.
Вони зразу закупили:
2000 одноразових рукавиць, 300 одноразових шапочок,
100 пар бахіл, дезінфекційні засоби, рідке мило, туалетний папір та інше. Це все сьогодні ми передамо в районну інфекційну лікарню.
Ми повинні розуміти із вірусом іде смерть.
Допомагаючи МЕДИКАМ, ми допомагаєм їм спасти наше життя і життя наших близьких, друзів” – написав на своїй сторінці у Фейсбук Трускавецький підприємець Іван Ткачишин.

Місто Трускавець долучились до підтримки Стебницької лікарні, виділивши з резервного фонду 200 тис грн. Також місто передає для лікарні 2 апарати штучної вентиляції легень.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський на своїй сторінці у Фейсбук щоденно інформує людей про розвиток подій у місті.

“Епідемія дуже близько. Ніякі бетонні блоки, ніякі стіни не допоможуть, якщо самі не будемо шануватися.
В Стебницькій лікарні продовжуються приготування. Потенційно 80 важких пацієнтів зможуть дихати киснем, з них 10 – апаратом штучної вентиляції легень.
Для цієї лікарні сьогодні Трускавець виділяє з резервного фонду 200 тис. гривень. Плюс ми передаємо 2 апарати ШВЛ.
Однак, абсолютна більшість в разі хвороби буде лікуватися сімейним лікарем в домашніх умовах.
Трускавецька поліція має дані про новоприбулих з-за кордону і кілька разів на день контролює дотримання ними карантину.
За останній день в лікарню звернулися 4 хворих з ГРЗ і 3 з гострим бронхітом. Підозр на COVID-19 не було” – повідомив сьогодні міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Як інформує МОЗ, станом на 10:00 26 березня в Україні є 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За останню добу було зафіксовано 43 нові випадки.

Людей закликають дотримуватись карантинних заходів та не виходити на вулицю без зайвої потреби. Так як найкращим засобом боротьби з хворобою є її профілактика.

Ніна Федько