День Вишиванки: трускавчани демонструють красу національного одягу

Традиційно, в третій четвер травня, відзначають особливе свято – День Вишиванки. В цей день українці усього світу традиційно одягають вишивані вбрання, а соціальні мережі рясніють яскравими світлинами людей у різнобарвних оригінальних вишиванках.

З давніх часів вишиванка була для українців особливим одягом. Її вишивали жінки, закладаючи особливу енергетику та зміст у кожен візерунок. У вишиванці були закодовані сакральні символи, які символізували ідентичність народу та демонстрували приналежність до того чи іншого регіону країни.

Цьогоріч День української Вишиванки припав на 21 травня. Незважаючи на те, що в країні, хай і послаблено, та все ж триває карантин, – це не завадило людям одягнути вишиванки, організовувати флешмоби, публікувати фотографії в соцмережах та зайвий раз нагадувати світові про те, яким прекрасним є українське національне вбрання.

Вишиваним став і курортний Трускавець. В цей день на вулицях міста можна побачити рекордну кількість людей у вишиванках, – різних за стилем, кольором, фасоном, але таких рідних, українських.

А відділ молоді Трускавецької міської ради, спільно з учнівським парламентом втілив цікавий онлайн-флешмоб, присвячений українській вишиванці.

Міський учнівський парламент Трускавця вітає усіх з Днем Вишиванки 🇺🇦#Моя_лихоманка_це_вишиванкаМолодь ЛьвівщиниЛьвівський обласний молодіжний центрLviv Region Children's Parliament

Опубліковано Відділом Молоді Середа, 20 травня 2020 р.

Довідка: Свято Вишиванки було започатковане у Чернівцях в 2006 році. Тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували таку ідею, організувались та прийшли на заняття одного дня у вишиванках. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів та викладачів вишу, але згодом свято увійшло у традицію та вийшло на всеукраїнський рівень, також до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу.

У День вишиванки в Україні в національний одяг вбирають навіть пам’ятники. Так, у 2016 році вишиті сорочки приміряли на себе скульптура Либіді та Засновників Києва на Майдані Незалежності. Тематичним декором у вигляді стрічок з червоно-чорними візерунками, гуцульськими мотивами прикрашають автівки, будинки, домашніх улюбленців, валізи та сумки. Часто у День вишиванки люди влаштовують марші у різних містах України та за кордоном, а також одягають вишиті сорочки на роботу, навчання та просто так.