Трускавецький бювет ремонтують, вхід залишиться вільним

На цьому наголосила сьогодні, під час сесії міської ради, фінансовий директор ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” Анна Абрамова.

Ремонтні роботи у трускавецькому бюветі мінеральних вод №1 та на площі навколо нього ведуться вже близько місяця. Їх проводять в час карантину, коли бювет та санаторно-курортні заклади міста вимушено зупинили свою роботу.

“Ми вирішили використати цей час з користю. Планували зробити деякі оновлення, привести в порядок площу перед бюветом, однак по факту одні роботи потягнули за собою інші. Нам хочеться зробити все справді якісно, щоб бювет був у належному стані, а територія навколо бювету стала гарним громадським простором, який приваблюватиме людей” – зазначила Анна Абрамова.

Нагадаю, товариство “Трускавецькі лікувальні води” було створене три роки тому. Спочатку метою його створення були плани попереднього надрокористувача – ТзОВ “Трускавецькурорт” створити спільне підприємство з Трускавецькою міською радою, яке б займалося видобутком та реалізацією вод трускавецьких родовищ. Обговорення цих планів тривало довго, через відсутність одностайності поміж депутатським корпусом ради, рішення прийняти не вдавалось.

ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” перейняло у спадок від засновника (Трускавецькурорту) гідромінеральну базу, бювети та дозвіл на видобуток вод трускавецьких родовищ терміном до 2035 року.  Однак воно не отримувало в належній кількості оплати від санаторно-курортних закладів міста (лише 26% закладів міста справно сплачують за спожиту їхніми гостями воду) – відповідно товариство почало грузнути в боргах, що і стало головною причиною його продажу.

Нові власники у ТОВ “ТЛВ” з’явились чотири місяці тому, однак саме після появи нових засновників ситуація почала кардинально змінюватись. Епоха війн, які роками точились між містом та Трускавецькурортом, почала потроху згасати. Всі розуміють, що копирсання в минулому та пошук винних у тому, що маємо на сьогоднішній день, нікому добра не принесе. Треба рухатись вперед та спільно працювати над тим, аби по завершенні карантину місто могло запропонувати гостям якісний сервіс.

З цією метою в бюветі ведуться внутрішні оновлення, проводиться ремонт даху, з приміщення забрали турнікети, які, за планами попередніх власників, мали стати інструментом введення платного входу в бювет.

“Зараз вода буде платною, такою як вона була і раніше. Але вхід в бювет наразі залишатиметься безкоштовним. З часом планується введення карткової оплати за воду (як це є у Моршині – авт.). Але спершу ми вкладаємо гроші і проводимо роботи, як того від нас вимагали люди. бо “як ти до людей – так люди до тебе”, – сподіваємось на розуміння та співпрацю зі сторони міста у відповідь” – зазначила фінансовий директор товариства.

Ремонтні роботи передбачають вистелення нової гранітної плитки на площі перед бюветом, освітлення площі, висадження нових декоративних дерев, реконструкцію фонтану, приведення до належного стану території, де розташовані “грибочки”.

Сьогодні депутатський корпус Трускавецької міської ради, у відповідь на презентацію проведених робіт та планів на найближче майбутнє, проголосував рішення про продовження договору оренди земель, які перебувають у користуванні ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” терміном на 5 років.

Дата відкриття бювету так чи інакше прив’язана до загальнодержавних рішень щодо виходу з карантину та залежить від того, коли в місті напрацюють спільний протокол роботи санаторно-курортних закладів та курорту загалом, відновлять транспортне сполучення з містом та ін.

Ніна Федько