Чому ми підтримуємо Андрія Кульчинського?

Трускавець – місто, яке відоме далеко за межами України. Сюди звідусіль приїжджають люди, адже справжня Нафтуся – єдина та унікальна в своєму роді народжується виключно тут, в надрах нашого курортного міста.

Трускавець мав різних очільників. Кожен з них робив певний вклад у розвиток цього міста. І, попри це, кожен робив помилки. Це факт. Бо не помиляються лише ті, хто нічого не робить.

Більше місяця триває активна передвиборча кампанія кандидатів на посаду голови. Тепер вже не просто курорту Трускавець. А всієї Трускавецької об’єднаної громади. Кандидати чубляться між собою, поливають одне одного брудом, часто-густо задіюючи до цього процесу брудні технології. Та традиційно обіцяють виборцям золоті гори – вихід з кризи, процвітання міста, безкоштовну Нафтусю і тд. На обіцянки в час передвиборчої гонки не скупиться ніхто.

Знаємо, що більшість людей зараз, коли до місцевих виборів залишилось буквально два дні, – вже визначились у своєму виборі. Переконувати когось зараз – марне діло. Кожен має право на власну думку та власний, незалежний ні від кого, вибір.

Наш вибір – це Андрій Кульчинський. Діючий міський голова курорту Трускавець, який за останні п’ять років зробив чимало революційних змін у місті. Хтось скаже, що роботи було зроблено багато, хтось, – мало. Хтось казатиме, що зроблене в місті – було помилковим і неправильним. Та, ще раз повторюсь, – кожен має право на власну думку.

Місто

Так, Трускавець – це курортне місто. Ми завжди концентрувались на тому, що воно має бути відкритим, привабливим та гостинним для наших гостей, – тих хто приїжджає до нас на лікування і завдяки кому місто, як курорт, має можливість працювати та розвиватись.

Та Трускавець – це не лише курорт. Це також звичайне місто. Місто, в якому проживає майже два десятки людей. Яким важлива не лише туристична привабливість, але й комфорт щоденного проживання в рідному місті.

За останні 5 років у Трускавці було втілено рекордне число позитивних змін – саме в господарці міста.

В місті ліквідували ЖЕО, як таке, а всі будинки стали ОСББ.

Останні 4 роки успішно діяла програма 70 на 30%, в рамках якої всі будинки змогли провести роботи, які не під силу зробити самим мешканцям, – замінити вікна, двері в місцях загального користування, полагодити дах, зробити ремонт в під’їздах чи облагородити прибудинкову територію. 70 % вартості цих робіт оплачувало місто.

В місті капітально відремонтували більше десятка доріг. І що важливо, їх не просто залили асфальтом. Лише при діючій каденції влади до питання ремонту почали підходити комплексно. Перед тим, як класти асфальт чи стелити бруківку, – спочатку замінюють всі старі підземні комунікації, – водяні мережі. Це дорогі роботи і їх не видно неозброєним оком. Але це стратегічний вклад в місто, який служитиме трускавчанам десятками років.

Доріжки, тротуари, десятки прибудинкових територій тепер викладені бруківкою. 

 В більшості будинків старого житлового провели заміну електромереж.

В місті вклали рекордно великі кошти в освіту, культуру та медицину. Школи та садочки отримали теплі фасади та відремонтовані дахи, класи – сучасну мультимедійну техніку, якої, повірте, досі не бачили багато освітніх закладів інших міст.

Революційні зміни відбулись і в міській лікарні, яка вдало підготувалась до медичної реформи і не зазнала тих проблем, які спіткали свого часу медичну галузь сусідніх міст.

В місті почав успішно діяти Громадський бюджет, завдяки якому мешканці самі подають ідеї проектів, які, на їхню думку, варто втілити в місті. Трускавчани голосують за те, що їм найбільше подобається і проекти-переможці отримують фінансування.

Цей перелік можна продовжувати. І все це – вклад у місто, зроблений не для когось. Не для гостей, які приїжджають і від’їжджають. А для трускавчан, які живуть тут, які щоденно їздять та ходять вулицями рідного міста. І, які заслуговують на комфортне проживання.

Так, роботи в цьому напрямку ще багато. Але вона продовжується.

Курорт

Чимало роботи було зроблено і в напрямку розвитку Трускавця, як курорту. Місто успішно промувало себе на міжнародних майданчиках і залучало щораз більше гостей з-за кордону.

Трускавець залучився надійною підтримкою закордонних партнерів – підписано нові угоди про партнерство, залучено нових гостей та втілено проекти, з залученням іноземних коштів. Трускавецька влада показала себе дипломатичною та надійною. Неодноразово закордонні партнери Трускавця висловлювали свою підтримку та заявляли про те, що Трускавець – надійний та серйозний партнер, бо влада міста – тримає слово.

Саме за останні 5 років нарешті розпочались роботи з приведенням до належного стану Курортного парку Адамівка. Яким він був ще 5 років тому? Згадайте. Це масштабний проект, який потребує великих коштів. Але його розпочали і зміни видно вже сьогодні.

Розпочали клопітку роботу над отриманням Трускавцем статусу курорту державного значення. В цьому напрямку велась тривала документальна підготовка, адже потрібно зібрати до купи всі дослідження та висновки науковців. Вона проведена і всі роботи вже на фінішній прямій.

Трускавець став містом проведення Міжнародних форумів та конференцій, Форумів місцевого розвитку та майданчиком, для прийому міжнародних делегацій – на високому рівні.

Перелік теж можна продовжувати..

Але в житті бувають моменти, які не залежать від нас. Які падають, як сніг на голову і стають випробуванням на витривалість та вміння працювати і шукати виходу з кризових ситуацій. Таким для Трускавця став 2020 рік – рік карантину, спричиненого коронавірусом.

В цей час усе вимушено стало на паузу. І Трускавець, як місто, що живе виключно від медичного туризму, – важко пережив цей час. Через необхідність закриття санаторно-курортних закладів, дохід міського бюджету знизився практично вдвічі. Бюджет кілька разів переглядали. Багато запланованих робіт довелось відтермінувати. Але багато робіт, попри кризу, продовжуються і сьогодні.

Життя – така річ. Бувають злети і падіння. Бувають успіхи, бувають невдачі. Бувають складні ситуації, які треба гідно пережити і, зробивши все від нас залежне, рухатись далі.

Трускавець – був та буде. Місто неодмінно розвиватиметься далі. В новому форматі Трускавецької ОТГ. З новими викликами. Але й з новими можливостями.

Ті роботи, які були зроблені і ті, які були розпочаті, – матимуть продовження. Бо Трускавець – рухається в правильному напрямку і під правильним керівництвом. Тому ми підтримуємо Андрія Кульчинського, який очолював Трускавець впродовж 5-ти років, – який зробив багато для його розвитку та позитивних змін в кожному мікрорайоні міста та для курорту загалом. Який єдиний від початку відстоював створення Трускавецької ОТГ саме в існуючому сьогодні форматі, бо має бачення його подальшого розвитку і не словами, а працею, доводив це.

Ми не переконуємо нікого. Хто має очі, щоб бачити, – той бачить. Хто має голову, щоб думати, – той думає. Сьогодні – останній день, коли Ваші домівки ще завалюють передвиборчою агітацією, – газетами, листівками, календариками. Останній день, коли на Вас звідусіль дивляться багатообіцяючі політичні борди та сітілайти. Завтра буде день тиші. Коли кожен виборець матиме змогу спокійно проаналізувати все, аби в неділю зробити правильний вибір.

Зробіть його виважено.

P.S. Життя не зупиниться на виборах. Воно триватиме далі. Не створюйте собі ідолів, а просто любіть своє місто та вболівайте за його розвиток. Мудрості Вам, трускавчани.

Ніна Федько
Руслан Цехмейстер

колектив інтернет-ресурсу “Трускавець онлайн”