Оренду землі “Трускавецьким лікувальним водам” продовжили

Депутатський корпус ради Трускавецької територіальної громади продовжив договори оренди землі головному надрокористувачу – ТОВ “Трускавецькі лікувальні води”. Знову на рік.

Рішення прийняли сьогодні, 17 грудня, на черговій сесії.

ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” звернулись до ради з заявою про продовження договорів оренди землі. Просили багато. У заяві йшлося про продовження договорів оренди до 2035 року. Тобто на час дії ліцензії на видобуток вод трускавецьких родовищ, яким володіє надрокористувач.

На такі щедрі кроки депутати виявились неготовими. Тому розгляд питання був найбільш тривалим в часі, а голосуванню передувало тривале депутатське обговорення.

Перед присутніми виступила фінансова директорка ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” Анна Абрамова. Серед головних наведених аргументів – покращення в бюветі, ремонти площі та сплачені податки в казну міста.

“Те, що занедбали за багато років, привести до ладу за рік часу, чи навіть за два, навіть вклавши великі кошти, просто неможливо. Потрібно з чогось починати. Зважайте на той час, в який ми розпочали. Ми всіма зусиллями старались не зірвати курортний сезон в Трускавці. І я вважаю, що ми з цим справились. Останнім рішенням сесії нам надали оренду терміном на 1 рік, бо на той час ми були новоствореним підприємством. За цей рік ми показали роботу. Щоб розглядати питання інвестиційних вкладень та покращень в тривалій перспективі нам потрібна впевненість, тому ми просимо оренду на більш тривалий термін” – зазначила Анна Абрамова.

Однак депутати з цим погоджуватись не поспішали. Запитань було чимало. Та, на жаль, далеко не на всі з них представниця товариства надала відповіді.

Одне з найважливіших – діючий тариф на воду в бюветі.

“Хотілося б зрозуміти, що саме формує сьогоднішній тариф, – 24 гривні за літр води. Тому що він виглядає необгрунтовано завищеним. Навіть якщо порівняти з трускавецькою водою, місцевого виробництва, – пляшка якої (1, 5 літра) коштує в межах 10-12 грн. Там на підприємстві теж працює багато людей, вони видобувають воду, фасують її в пластикову тару і ціна в магазинах виходить набагато нижча” – зазначив депутат ТМР Юрій Наконечний.

Та складові тарифу на воду депутатам оприлюднити поки що відмовились.

Обіцяли надати лише після отримання висновку Антимонопольного комітету.

Нагадаю, питання тарифу, встановленого ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” на воду в трускавецькому бюветі, зараз розглядає Антимонопольний комітет. Він мав би дати висновок обгрунтованості тарифу та в разі порушення товариством Антимонопольного законодавства, притягнути його до відповідальності. Однак офіційного висновку досі немає. Хоч з часу звернення пройшло вже майже 5 місяців (його проголосували на сесії Трускавецької міської ради ще 23.07.2020р).

Також жваве обговорення викликало питання щодо необхідності розділення тарифу на гуртовий та роздрібний. З цим представниця “Трускавецьких лікувальних вод” погоджується, однак, як зазначає, – питання ще треба вивчати.

Про які ділянки йшла мова?

Сьогоднішня сесія розглядала питання про продовження договорів оренди трьох земельних ділянок.

  1. вул. Помірецька, 51 – площею 0,2209 га. Це ділянка, на якій знаходяться свердловини. Тут видобувають розсоли, які в подальшому мінералопроводами доставляються санаторно-курортним закладам. Основним споживачем є “Ріксос”.
  2. вул. Суховоля, 67 – площею 1,1219 га. Ділянка під недіючим сьогодні бюветом мінеральних вод №2
  3. бульвар Торосевича – площа 1,0863 га, – бювет мінеральних вод №1.

Сума орендної плати за ці земельнки ділянки становить близько 450 тисяч гривень.

“Ділянки мають обмеження по використанню. Використати їх в інший спосіб ми не зможемо. А не поновивши договір оренди, ми припинимо поступлення коштів в бюджет” – наголосила начальниця управління землекористування Трускавецької міськради Оксана Плахтій.

“Соломонове рішення” запропонував депутат Андрій Остапчук, – погодити договори оренди лише на 1 рік, а в подальшому розглядати питання більш конкретно, виходячи з того, наскільки добропорядно показуватиме себе надрокористувач.

В результаті питання щодо продовження договору оренду на вулиці Помірецькій набрало необхідний мінімум – 14 депутатських голосів.

За оренду ділянок під бюветами №1 та №2 проголосували 19 та 20 міських обранців відповідно.

Категорично проти продовження договорів оренди виступали дві депутатські фракції – “Батьківщина” та КУН.

Голова фракції “Батьківщина” Ярослав Грицак зачитав звернення до колег з інформацією про те, що кінцевими бенефеціарами сьогоднішнього ТОВ “Трускавецькі лікувальні води” та екс-надрокористувача “Трускавецькурорту” є одні і ті ж, взаємопов’язані люди та закликав колег не підтримувати рішення про співпрацю з товариством.

Голова фракції КУН Роман Бучкович провів екскурс в минуле та згадував колегам про те, що кожне рішення, яким рада йшла на поступки монополісту-надрокористувачу тягнуло за собою неприємні наслідки, – спершу наміри ввести платний вхід в бювет, згодом введена плата за Нафтусю, а потім підвищення ціни на воду втричі.

Однак договори оренди таки продовжили. Не так, як того просило ТОВ, – знову на 1 рік.

Питання щодо продовження договору оренду на вулиці Помірецькій набрало необхідний мінімум – 14 депутатських голосів.

За оренду ділянок під бюветами №1 та №2 проголосували 19 та 20 міських обранців відповідно.

Наразі товариство може продовжувати свою роботу з видобутку та реалізації вод трускавецьких родовищ у звичному режимі. Подальші ж взаємовідносини головного трускавецького надрокористувача та нової ради Трускавецької територіальної громади покаже час.

Ніна Федько