У Волі Якубовій відкрили музей-садибу полковника Андрія Мельника

23 грудня в селі Воля Якубова відкрили музей-оселю провідника українського національно-визвольного руху, полковника Андрія Мельника.

Музей облаштований в рідному селі провідника ОУН Волі Якубовій. В старій хаті (початку 20 ст), в якій колись проживали родичі Андрія Мельника.

Одна з кімнат збереглась у автентичному вигляді – з глиняною підлогою. Тут зібрали речі побутового вжитку, господарські інструменти, які використовувались сільськими майстрами в той час. Частина з них належала родичам полковника.

 

Інша частина оселі присвячена безпосередньо життю Андрія Мельника та його участі в національно-визвольному русі. Тут зібрано чимало документів, фотографій про діяльність А.Мельника, підготувати які спеціально для музею допомогла фундація Олега Ольжича.

 

При вході в оселю встановлено погруддя Андрію Мельнику, яке майстерно виконав скульптор Ярослав Скакун.

Облаштував музей місцевий меценат Лев Грицак, який придбав в селі стару оселю, в якій колись проживали родичі полковника. За його словами, – ідея створення музею Андрія Мельника у його рідному селі Волі Якубовій зародилась давно. Однак її реалізації передувало чимало роботи. Тривалий час вели збір реманенту, експонатів для музею. Коли вдалось зібрати чимало цікавих речей, приступили до облаштування експозиції музею, з чим допоміг художник Орест Скоп.

Відкриття музею свідомо запланували ще цьогоріч, адже зовсім нещодавно 12 грудня була 130-та річниця з дня народження Андрія Мельника.

На відкриття музею прибула очільниця Львівської обласної ради Ірина Гримак, заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, очільник Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, во голови Дрогобицької РДА Віталій Скоропад, голова Дрогобицької ОТГ Тарас Кучма. Трускавець представляли заступник міського голови і за сумісництвом депутат Львівської облради Святослав Стефанків, заступник міського голови Олексій Балицький, секретар ради Наталія Пономаренко та депутати – Ярослав Грицак та Андрій Гнідан.

 

  

Незважаючи на холодну дощову погоду, на заході зібралось чимало небайдужих людей. З відкриттям музею організаторів вітали також директор ДІКЗ Нагуєвичі Богдан Лазорак та авторка музейної кімнати, присвяченої Андрію Мельнику в музеї Дрогобиччина Марія Головкевич.

Освятили оселю священнослужителі, на чолі з єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорієм Комаром.

Після урочистого відкриття, всі бажаючі мали змогу оглянути музей-оселю та ознайомитись з представленою тут експозицією.

Ніна Федько