Депутати визнали роботу директора “Трускавецького водоканалу” незадовільною

Депутатський корпус Трускавецької міської ради визнав роботу директора ТОВ “Трускавецький водоканал” Віктора Марченка незадовільною.

Сьогодні, 28 січня, зібралась 5 чергова сесія Трускавецької міської ради. Зал Народного дому був вщерть заповнений людьми. Всі прийшли заради одного питання – звіту директора Трускавецького водоканалу Віктора Марченка.

Однак мета в присутніх була різна. Частина людей – працівники Трускавецького водоканалу, – прийшли на сесію, аби підтримати своє підприємство та керівника. Інші ж – аби виступити проти керівництва водоканалу та вимагати звільнення його директора. Через це сесія ще до початку роботи розпочалась з криків та розбірок. Працівники водоканалу прийшли на сесію першими і зайняли близько третини місць в залі. А коли в зал прийшли активісти, аби вимагати звільнення Марченка та оголошення відкритого конкурсу для обрання нового керівника, то місця в залі вистачило далеко не для всіх. Люди стояли в залі, під сценою та навіть в коридорі Народного дому.

Нагадаю, Віктор Марченко обіймає посаду генерального директора водоканалу з 2017 року, як представник від “Альфи плюс”, фірми, що володіла 49% ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Решту 51% належало Трускавецькій міській раді.

У 2018 році “Альфа плюс” вийшла з засновників ТзОВ і “Трускавецький водоканал” залишився у повній власності Трускавецької міської ради. Однак форма власності по сьогоднішній день не змінена на комунальне підприємство, а залишається ТОВ.

Ситуація, що склалась з “Трускавецьким водоканалом” – непроста. Заборгованість підприємства на сьогоднішній день складає понад 20 мільйонів гривень, з яких більше 8 мільйонів – борг по сплаті ПДВ. Понад 12 млн грн – заборгованість перед Дрогобичем за покупну воду, яка тягнеться вже роками. Однак підприємство не робило нічого, аби вирішити існуючу проблему. Навіть тоді, коли для цього були можливості. Сьогодні ж керівництво водоканалу вкотре просить перекласти все на плечі громади, – у вигляді підвищеного тарифу.

Ініціатива підвищення тарифу викликала різкий спротив і серед громадськості, і серед більшості депутатів. Депутати вимагали звіту керівника “Трускавецького водоканалу” і сьогодні визнали роботу Віктора Марченка незадовільною. За це рішення проголосували 14 депутатів.

Звільнити Марченка повинні зборами засновників товариства та подальшим розірванням договору, що був укладений з ним міським головою Андрієм Кульчинським.

Ніна Федько